Od najmenších cyklo doplnkov
po elektrobicykle

Elektrobicykle Crussis 2022 dostupné skladom | TerrabikePosezónne opravy a servis bicyklov od 25€ | TerrabikeCyklistické oblečenie Castelli | TerrabikeCyklotrasy a cyklovýlety s Terrabike

Terrabike blog

Čo strom, to jedinečný príbeh
10.12.2021

Čo strom, to jedinečný príbeh

Terrabike sa aj v roku 2021 zúčastnil ako podporovateľ a sponzor vyhlasovateľa Nadácia Ekopolis, na vyhodnotení a odovzdávaní cien ankety Strom roka 2021.

Anketa svojim poslaním upozorňuje na dôležitosť, prínos i krásu stromov, prispieva k ich ošetreniu a v mnohých prípadoch aj k ich záchrane. Je to práve príbeh a spojenie s ľuďmi, ktoré tieto stromy robia výnimočnými.

Motivujte sa k lepším výkonom s wattmetrami Xcadey
03.12.2021

Motivujte sa k lepším výkonom s wattmetrami Xcadey

Dnešné moderné tréningové metódy ponúkajú niekoľko možností ako sledovať svoj výkon. Jednou z nich je aj meranie výkonu pomocou wattmetra. Terrabike prináša v spolupráci s firmou Xcadey riešenie pre každého cyklistu. Predstavíme vám merač výkonu na bicykli aj s inštaláciou.
Žiarske podhorie – prameň kam sa pozrieš...
09.11.2021

Žiarske podhorie – prameň kam sa pozrieš...

Tip na výlet: Kosorín, Jánova Lehota, Remata

Dĺžka: 63 km, prevýšenie 1423m

Čas jazdy: cca. 4:10 min

Vhodné pre: Horský bicykel, gravel, horský elektrobicykel

Trasa: Turčianske Teplice – Sklené – Kosorín – Jánova Lehota – Remata – Sklené – Turčianske Teplice

Náročnosť: stredne ťažká, vhodná pre všetkých skúsenejších cykloturistov

Singltrek pod Smrkem – siedme bajkerovo nebo...
05.10.2021

Singltrek pod Smrkem – siedme bajkerovo nebo...

Trasa: Singltrek až po Libverdskú stranu (CZ, PL)

Dĺžka: 40 km, prevýšenie 630m

Náročnosť: stredne ťažká až ťažká

Vhodná pre: horské bicykle, celoodpružené bicykle

Určite poznáte ten pocit, keď po dlhej sezóne na domácej pôde dostanete chuť konečne niekam vycestovať za bajkerským dobrodružstvom. Ale kam? Doba nie je príliš naklonená prechodom hraníc. Stačí však len trochu chcieť a otvorí sa vám brána do neba...

Ako správne a ako často umývať bicykel?
16.09.2021

Ako správne a ako často umývať bicykel?

V posledných rokoch enormne stúpol záujem o bicyklovanie. Čím ďalej tým viac ľudí sadá na bicykel z rôznych dôvodov. Niektorí bicyklovanie poňali ako prístup k zdravému životnému štýlu, iní bicyklujú lebo ich láka dobrodružstvo alebo bicyklovanie berú ako šport. Každý z nás si po čase pravdepodobne uvedomí, že čím viac sú cesty a chodníky, na ktorých jazdíme, blatisté či znečistené, tým je téma starostlivosti o bicykel horúcejšia.

Umývať ho vlastne? Čím ho umývať a ako svojho miláčika po takejto kúpeľnej procedúre opäť dostať do formy? Tieto otázky si kladie mnoho z vás, ktorí sa o svoj bike chcú postarať.

Cyklistické preteky Criterium du Horný Turiec
10.09.2021

Cyklistické preteky Criterium du Horný Turiec

Prvú septembrovú nedeľu sa na cestách Horného Turca odohrala záverečná etapa Criterium du Horný Turiec (CDHT) 🚴🏼‍♂️.

Amatérske cyklistické preteky pod vedením Michala Kašubu majú úspešne za sebou už 3. ročník. Každá z etáp priniesla niečo iné, a to bol aj zámer.
Prečo si nenechať ujsť národný zraz cykloturistov?
06.09.2021

Prečo si nenechať ujsť národný zraz cykloturistov?

Terrabike sa stal v tomto roku aj súčasťou ďalšieho úžasného podujatia kde sa stretávajú cyklonadšenci. Ide o 19. Národný zraz cykloturistov, ktorý sa konal v Starej Myjave. Účastníkom sme zabezpečili darčekové tašky, poukážky na nákup v eshope terrabike.sk a lákavé ceny v tombole počas spoločenského večera.

Veríme, že si cyklistický batoh Acepac, ochranný obal na bicykel MBag od Montone, nepremokavý, ultraľahký cyklistický batoh značky Osprey, ako aj smaltovaný hrnček Terrabike našli svojich hrdých majiteľov a naše darčeky využijú skutočne v plnom rozsahu.

Zraz sa veľmi vydaril, čo nám osvedčila jeho organizátorka Lucia Bagová zo Slovenského Cykloklubu, ktorej sme po jeho ukončení položili niekoľko zvedavých otázok.

345 km beh Od Tatier k Dunaju na odmakanom 2.mieste
30.08.2021

345 km beh Od Tatier k Dunaju na odmakanom 2.mieste

2. miesto vo firemných štafetách a 4. miesto v celkovom poradí 180 tímov v 345-kilometrovom behu Od Tatier k Dunaju (OTKD) vybehal práve náš Terrabike tím 👏

Toto úžasné umiestnenie stálo našich 12-tich superhrdinov dlhé hodiny príprav a tréningov. Perfektný športový teambuilding v priamom prenose ukázal, že i keď každý člen tímu trénoval individuálne, spolu dosiahli krásny výsledok. Videozáznam z podujatia naháňa zimomriavky.

Po stopách Barborskej cesty - druhý deň bikom až k tajchom nám dal zabrať
27.08.2021

Po stopách Barborskej cesty - druhý deň bikom až k tajchom nám dal zabrať

Druhý deň Barborskej cesty bol v znamení horských prémií.

Tip na výlet: Šašovské Podhradie ► Sklené Teplice ► Banská Štiavnica ► Banský Studenec

Lokalita: Stredné Slovensko

Vzdialenosť: 43 km

Prevýšenie: 1400 m

Náročnosť: stredne ťažká, miestami až ťažká

Vhodné pre typ bicykla: horský bicykel, gravel

Neodporúčame pre typ bicykla: e-bike, cestný bicykel

Bicykle naše každodenné alias prečo nastala situácia s nedostatkom bicykov
19.08.2021

Bicykle naše každodenné alias prečo nastala situácia s nedostatkom bicykov

Predstavme si obrovskú skupinu ľudí túžiacich namiesto izolácie a uzavretých priestoroch po športe a cykloturistike. Situáciu, v ktorej túžbu kúpiť deťom k sviatku nový bicykel nemusí byť zrazu možné naplniť. Kedysi možno len hmlistá hrozba z nedostatku "samozrejmých" vecí sa dnes stáva realitou. Hoci bicykle nepatria k produktom dennej spotreby, na ich dostupnosť sme boli dlhodobo zvyknutí. Ak by ste však vošli do predajne bicyklov dnes, mohli by vás prekvapiť poloprázdne priestory.

Minulý rok zaznamenali jednotlivé odvetvia priemyslu výrazný pokles až úplný nedostatok surovín a materiálov vstupujúcich do procesu výroby konkrétnych produktov. Tento nedostatok sa dotkol aj výroby dopravných prostriedkov, vrátane bicyklov. Výrobcovia svetoznámych značiek sa začali stretávať s takým nedostatkom tovaru, na ktorý nebol nikto pripravený a ktorý stále pretrváva ako v cyklistickom, tak už aj v ostatných segmentoch.

O celej situácii, výzvach, ktorým predajcovia bicyklov aktuálne čelia, ale najmä o možnostiach pre zákazníkov a záujemcov o bicykle, sme sa porozprávali s obchodným manažérom Terrabike, Ľubomírom Petrovičom. 

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email.

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými.