Od najmenších cyklo doplnkov
po nadupané bicykle

Cyklotrasy a cyklovýlety s TerrabikeDetské fľaše CamelBak KIDS

Terrabike blog

Poznáte modrú cyklotrasu cez Veľký Šturec z Liptova do Banskej Bystrice?
13.07.2021

Poznáte modrú cyklotrasu cez Veľký Šturec z Liptova do Banskej Bystrice?

Vystúpať cez prudké a kľukaté zákruty do sedla Veľký Šturec s nadmorskou výškou 1018 metrov je výzva aj pre skúsených cyklistov. Štrkové cesty dajú bicyklom zabrať. Prevažná časť vedie v tieni vysokých lesných porastov preto ju odporúčame aj počas horúcich letných mesiacov. Táto cyklotrasa je práve preto veľmi príjemná a osviežujúca, skôr pre zdatnejších cyklistov, ktorí chcú vidieť okolie Banskej Bystrice z novej perspektívy.
Keď 1 kapsa na bicykel nestačí
08.07.2021

Keď 1 kapsa na bicykel nestačí

Každý cyklista už asi zažil situáciu, že si zo sebou potreboval na trip zobrať viac vecí ako obvykle. Časovo náročnejší výlet vie poriadne skomplikovať batožinový manažment. To čo bežne strčíme do vreciek cyklodresu alebo nohavíc zrazu nestačí. Netreba vešať hlavu. Stačí si vybrať ten správny ruksak, brašňu či kapsičku.
Aké pedále na bicykel nás spájajú
28.06.2021

Aké pedále na bicykel nás spájajú

Čo ti to stále puká na tom bicykli??? Aaale to sú len pedále.... Túto odpoveď počujeme od priateľov cyklistov veľmi často. Zanedbané alebo opotrebované, často opomínané pedále na bicykli. A práve pedál je dôležitá súčasť celého systému. Správne pedále môžu znamenať obrovský rozdiel v zážitku z jazdy. Kvalitné pedále udržia kontakt, a tým zvýši prenos sily a jej účinnosť. Vnútroné ložiská v pedáli zaistia, že trením nebude zbytočne plytvať energiou. Siahnite po tých správnych.
Cyklistické bundy do dažďa Northfinder vás udržia v suchu
22.06.2021

Cyklistické bundy do dažďa Northfinder vás udržia v suchu

Vonku sa postupne otepľuje a kvalitná nepremokavá bunda vám zaručí, že sezónu na bicykli zvládnete v suchu. Hoci je slabý dážď občas osviežujúci, letná búrka vás môže prekvapiť aj veľmi nečakane. Cyklo bunda do dažďa Northfinder 2L NORTHKIT je novinkou v sortimente. Vybrať si môžete z 8 farebných prevedení. V suchu vás udrží 10000 mm vodný stĺpec s priedušnosťou 10000 g/24h/m2.
Ako vybrať detský bicykel pre vaše dieťa od 2 rokov po tínedžera
17.06.2021

Ako vybrať detský bicykel pre vaše dieťa od 2 rokov po tínedžera

Každý si pamätá svoj prvý bicykel - tú prvú jazdu a ten pocit slobody. Od našich prvých detských odrážadiel, až po horské bicykle pripravené na traily - detské bicykle sú zamerané na budovanie sebadôvery a zábavu.

Pripravili sme sprievodcu výberom bicyklov pre deti všetkých vekových skupín - od maličkých škôlkárov až po dospievajúcich tínedžerov - vybavené komponentmi, kolesami a rámami špecifickými pre danú veľkosť.

Cyklo oblečenie na leto
10.06.2021

Cyklo oblečenie na leto

Po dlhom, chladnom a daždivom období tu konečne máme slnečné dni. Ortuť teplomera preliezla aj magickú 25 stupňovú hranicu. Zateplené cyklistické oblečenie konečne končí na dne skrine. Cyklista vo svojom šatníku konečne hľadá „krátke, krátke“!
Horská cyklistika sa vrátila na Turiec
01.06.2021

Horská cyklistika sa vrátila na Turiec

Posledný májový víkend sa v Terrabike niesol v znamení Turieckapu 2021. Túto perfektnú akciu podporujeme už niekoľko rokov a veríme, že ešte dlho budeme. Pomáhame organizátorom s prípravami, poskytujeme zázemie a občerstvenie v našom stánku a vždy doprajeme víťazom i niekoľko zaujímavých a hodnotných cien. Novinkou, ktorou sme sa pochválili na tomto ročníku boli špičkové obaly na bicykel mBag a mKayak od značky Montone, ktorými nepohrdne žiadny správny cyklista. V Slovenskom pohári v MTB cross-country (XCO), s jeho druhou zastávkou v Turčianskych Tepliciach sa tentokrát na štart sa postavilo 301 pretekátov z 9 krajín. Kto tento rok získal cenné body do kvalifikácie na Olympijské hry?

Ukážte mestu svoju cestu počas súťaže Do práce na bicykli
20.05.2021

Ukážte mestu svoju cestu počas súťaže Do práce na bicykli

Staňte sa aj vy súčasťou najväčšej kampane podporujúcej rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku spolu s nami. Zapojte sa aj tento rok do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli. Zaregistrujte sa, vysadnite na bicykel a spoznajte od 1.júna všetky výhody, ktoré jazda na dvoch kolesách prináša.
Zbierajte medaily na kolesách a prijmite výzvy tohto leta
18.05.2021

Zbierajte medaily na kolesách a prijmite výzvy tohto leta

My v Terrabike sme si vedomí, že máme podiel na vašich zážitkoch a radosti z bicyklovania. Viac než to, sme spoločensky zodpovední a v portfóliu našich dobrých skutkov nechýbajú od roku 2015 projekty podporujúce šport, zdravie, rodinu a samozrejme i ďalšie projekty ochrany životného prostredia a trvalej udržateľnosti. Jedným z takýchto podporovaných projektov je aj cyklistická výzva a úplná slovenská novinka - Zber medailí na kolesách, ktorý začína 01.júna 2021.
Môže ochranný obal na bicykel chrániť váš bicykel aj dobre vyzerať?
19.05.2021

Môže ochranný obal na bicykel chrániť váš bicykel aj dobre vyzerať?

Cestujete pravidelne so svojím bicyklom a chcete ho chrániť pred prachom, odrením a nepriaznivým počasím počas prepravy? Chcete svoj bicykel bezpečne uskladniť a hľadáte vhodný kryt na bicykel? Prestavíme vám špeciálne nepremokavé plachty a prepravné obaly na bicykel, vhodné aj na uskladnenie bicyklov, ktoré nielen chránia váš bicykel, ale aj dobre vyzerajú. Pozrite sa na ne zblízka.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email.

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými.